Jaký typ stříkané pěnové izolace bude pro váš dům vhodný?

Stříkaná pěnová izolace je jako stvořená pro ekologické bydlení a dokáže splnit všechny požadavky náročného zákazníka. Vhodná je pro zateplení fasády, podkroví, šikmé i ploché střechy, dále je vhodná pro izolace podlahy, vnitřní stěny i pro izolaci základů. V závislosti na vzniklé buněčné struktuře se potom stříkaná pěna dělí na pěnu s otevřenou nebo s uzavřenou strukturou buněk.

Pokud je kladen důraz na paropropustnost a zvukovou izolaci, je vhodná měkká PUR pěna, která je lehká a má velmi nízký difúzní odpor. Lze ji doporučit zejména pro izolaci podkroví, stropů nebo stěn. V případě, že potřebujete zateplit a odhlučnit vnitřních prostor se sádrokartonovými deskami, laminátem, foliemi nebo tkaninami, je vhodná tvrdá PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou.

Stříkaná pěnová izolace se aplikuje v různých objemových hmotnostech od 50 do 60 kg/m3. Použít lze na kov, ocelové plechy, beton, cihelný podklad, cementovláknité nebo dřevoštěpkové podklady apod. Dokáže také silně zpevnit sendvičové konstrukce a má vynikající hydro-izolační vlastnosti. Zateplení stříkanou izolační pěnou je rychlé. Trvá pouze den a je možné takto izolovat kdykoliv během celého roku.