Unikátní vlastnosti stříkané pěnové izolace

Při zateplení domu je podstatné, aby nevznikaly tepelné mosty. Chcete docílit dokonalé bezespáré izolační vrstvy, která se dostane i do té nejmenší skulinky? Stříkaná pěnová izolace nevytváří žádné spáry a dokonale přilne ke každému materiálu. Tím pádem vyplní i složitěji tvarovanou konstrukci. Unikátní vlastnosti stříkané izolace vám toho dokážou ale nabídnout ještě mnohem více.

Stříkaná pěnová izolace nabízí nejmodernější a nejúčinnější způsob izolace. Umožní rychlé a účinné zateplení rodinných i komerčních staveb. Je vhodná všude tam, kde je kladen důraz především na energetickou úsporu a komfort.

Stříkaná pěnová izolace je jako stvořená pro ekologické bydlení a dokáže splnit všechny požadavky náročného zákazníka. Po aplikaci nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty. Použitím stříkané pěny je možné snížit náklady na vytápění až o polovinu. Vhodná je pro zateplení fasády, podkroví, šikmé i ploché střechy, dále je vhodná pro izolace podlahy, vnitřní stěny i pro izolaci základů.

Stříkaná pěna se skládá ze dvou složek - Izokyanát a pryskyřice. Pod určitou teplotou a tlakem se tyto složky smíchají ve směšovací komoře stříkací pistole. Vzniklá směs pomocí nadouvadel zvýší svůj objem 50 až 150krát. V závislosti na vzniklé buněčné struktuře se potom stříkaná pěna dělí na pěnu s otevřenou nebo s uzavřenou strukturou buněk.